Luulepidu „Ilus emakeel“

14. märtsil tähistati Heleni Koolis emakeelpäeva traditsiooniliselt luuletuste lugemisega. Seekord korraldasid üritust KiVa meeskonna liikmed ja keskmes oli Heleni Kooli õpilaste erinev keele- ja kultuuriline taust. Nii said kõik õpilased klassides ja osakondades korraldatud minikonkurssidel osaleda oma emakeelse luuletusega. Minikonkursside võitjad pääsesid „Luulepeole“  ja said võimaluse kooliperele just oma emakeeles luuletust lugeda. Mõned klassid võtsid vastu väljakutse ja osalesid omaloominguliste luuletustega. Näiteks, olid väga põnevad 4. c klassi viierealised luuletused ja me kõik saime teada uue mõiste – teemantluuletus.

Luulepeol mängitud mängus „Leiame sarnasusi“ kogesime, et meil on olenemata vanusest, puudest või soost, üksteisega väga palju ühist.

Luulepeol esinejad said tänukirjad ja valiti publiku lemmik. Publiku lemmikuid oli seekord kaks: Ron Sebastian Lüübek, kes luges Paul Erik Rummo luuletust „Tänapäeva poisi mure“ ja Daniel Ventsel, kes luges Contra luuletust „Salakäik“. Palju õnne!

Aitäh kõigile lapsevanematele ja õpetajatele, kes oma lastega luuletusi otsisid ja õppisid! Kohtumiseni järgmise aasta „Luulepeol“!

EstoniaUSA